Biyografi

Kısa Özgeçmiş :
Dr. Erdal ERDAL, 1986 yılında Kırıkkale'de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale'de tamamlamıştır. Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun olmuştur. 2010-2011 yılları arasında Entegre Enformasyon Sistemlerinde (EES) Yazılım Uzmanı olarak çalışmıştır. 2011-2013 yılları arasında KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş'de Yazılım Geliştirme Kıdemli Danışmanı olarak çalışmıştır. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılında Kırıkkale Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamlamıştır. Şu anda Kırıkkale Üniversitesinde Uzman Dr. olarak akademik ve idari çalışmalarına devam etmektedir.

Bilimsel Çalışmalar :
Dr. Erdal ERDAL’ın SCI kapsamında bir (1) adet araştırma makalesi, bir (1) adet hakemli uluslararası dergi makalesi, on iki (12) adet hakemli uluslararası konferans bildirisi, bir (1) adet hakemli ulusal konferans bildirisi olmak üzere toplam on beş (15) adet yayını bulunmaktadır.
Dr. Erdal ERDAL’ın alanı ile ilgili bir (1) adet tescilli ulusal patenti bulunmaktadır. Alanında bir (1) adet TÜBİTAK ve beş (5) adet BAP projesi bulunmaktadır.
SCI ve SSCI kapsamında uluslararası dergi hakemlikleri bulunan Dr. Erdal ERDAL, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Ar-Ge projeleri hakemliğini de yapmaktadır.

Çalışma ve İlgi Alanları :
Yazılım, Veritabanı, Web Uygulamaları, Algoritmalar ve Medikal Görüntüler

Akademik Sayfalar :
Google Akademik Sayfası
ResearchGate Sayfası

Kurum Bilgileri

 • Birim
  MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
 • Bölüm
  BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
 • Dalı
  BİLGİSAYAR YAZILIMI A.B.D.
 • Ünvanı
  YARDIMCI DOÇENT DR.